Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
WASTCA First Grade 2019-20
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
12 Oct 19 12:00PM High Wycombe   def   Kalamunda Scott Reserve (Oval 1 - Turf) Official result
12 Oct 19 12:00PM Subiaco Marist   def   Swan Valley John Lucas Oval (Newman College Upper) Official result
12 Oct 19 12:00PM Wembley Districts   def   Balcatta Wembley Sports Park (Turf) Official result
12 Oct 19 12:00PM Applecross   def by   Bentley Bert Jeffrey Park Official result
12 Oct 19 12:00PM Murdoch University Melville   def   Swan Athletic Caversham Murdoch University Sports Ground (Oval 1 - West) Official result
Round 2
19 Oct 19 12:00PM Subiaco Marist   def by   High Wycombe John Lucas Oval (Newman College Upper) Official result
19 Oct 19 12:00PM Balcatta   def   Swan Valley Jones Paskin Reserve (Jones Paskin Reserve) Official result
19 Oct 19 12:00PM Applecross   def by   Wembley Districts Bert Jeffrey Park Official result
19 Oct 19 12:00PM Swan Athletic Caversham   def by   Bentley Lilac Hill (Oval 3) Official result
19 Oct 19 12:00PM Kalamunda   def by   Murdoch University Melville Kostera Oval (Oval 1 - Turf) Official result
Round 3
26 Oct 19 12:00PM High Wycombe   def   Balcatta Scott Reserve (Oval 1 - Turf) Official result
26 Oct 19 12:00PM Swan Valley   def   Applecross Swan Valley Sporting Club (Main Turf Oval) Official result
26 Oct 19 12:00PM Wembley Districts   def   Swan Athletic Caversham Wembley Sports Park (Turf) Official result
26 Oct 19 12:00PM Bentley   def   Murdoch University Melville Wyong Park Official result
26 Oct 19 12:00PM Kalamunda   def by   Subiaco Marist Kostera Oval (Oval 1 - Turf) Official result
Round 4
2 Nov 19 1:00PM, 9 Nov 19 12:30PM Applecross   def by   High Wycombe Bert Jeffrey Park Official result
2 Nov 19 1:00PM, 9 Nov 19 12:30PM Swan Athletic Caversham   def   Swan Valley Lilac Hill (Oval 3) Official result
2 Nov 19 1:00PM, 9 Nov 19 12:30PM Murdoch University Melville   def by   Wembley Districts Murdoch University Sports Ground (Oval 1 - West) Official result
2 Nov 19 1:00PM, 9 Nov 19 12:30PM Bentley   def   Kalamunda Wyong Park Official result
2 Nov 19 1:00PM, 9 Nov 19 12:30PM Subiaco Marist   def by   Balcatta John Lucas Oval (Newman College Upper) Official result
Round 5
16 Nov 19 1:00PM, 23 Nov 19 1:00PM High Wycombe   def by   Swan Athletic Caversham Scott Reserve (Oval 1 - Turf) Final result entered, no confirmation
16 Nov 19 1:00PM, 23 Nov 19 1:00PM Swan Valley   def   Murdoch University Melville Swan Valley Sporting Club (Main Turf Oval) Final result entered and confirmed
16 Nov 19 1:00PM, 23 Nov 19 1:00PM Wembley Districts   def by   Bentley Wembley Sports Park (Turf) Final result entered and confirmed
16 Nov 19 1:00PM, 23 Nov 19 1:00PM Applecross   def by   Subiaco Marist Bert Jeffrey Park Official result
16 Nov 19 1:00PM, 23 Nov 19 1:00PM Balcatta   def   Kalamunda Jones Paskin Reserve (Jones Paskin Reserve) Final result entered and confirmed
Round 6
30 Nov 19 1:00PM, 7 Dec 19 1:00PM Murdoch University Melville   def   High Wycombe Murdoch University Sports Ground (Oval 1 - West) Final result entered and confirmed
30 Nov 19 1:00PM, 7 Dec 19 1:00PM Swan Valley   drew   Bentley Swan Valley Sporting Club (Main Turf Oval) Final result entered and confirmed
30 Nov 19 1:00PM, 7 Dec 19 1:00PM Kalamunda   def by   Wembley Districts Kostera Oval (Oval 1 - Turf) Final result entered, no confirmation
30 Nov 19 1:00PM, 7 Dec 19 1:00PM Subiaco Marist   def by   Swan Athletic Caversham John Lucas Oval (Newman College Upper) Final result entered and confirmed
30 Nov 19 1:00PM, 7 Dec 19 1:00PM Balcatta   def   Applecross Jones Paskin Reserve (Jones Paskin Reserve) Final result entered and confirmed
Round 7
14 Dec 19 12:30PM Kalamunda   def by   High Wycombe Kostera Oval (Oval 1 - Turf) Final result entered, no confirmation
14 Dec 19 12:30PM Swan Valley   def by   Subiaco Marist Swan Valley Sporting Club (Main Turf Oval) Final result entered, no confirmation
14 Dec 19 12:30PM Balcatta   def by   Wembley Districts Jones Paskin Reserve (Jones Paskin Reserve) Final result entered, no confirmation
14 Dec 19 12:30PM Bentley   def   Applecross Wyong Park Final result entered, no confirmation
14 Dec 19 12:30PM Swan Athletic Caversham   def by   Murdoch University Melville Lilac Hill (Oval 3) Final result entered, no confirmation
Round 8
11 Jan 20 12:30PM High Wycombe   v   Subiaco Marist Scott Reserve (Oval 1 - Turf)  
11 Jan 20 12:30PM Swan Valley   v   Balcatta Swan Valley Sporting Club (Main Turf Oval)  
11 Jan 20 12:30PM Wembley Districts   v   Applecross Wembley Sports Park (Turf)  
11 Jan 20 12:30PM Bentley   v   Swan Athletic Caversham Wyong Park  
11 Jan 20 12:30PM Murdoch University Melville   v   Kalamunda Murdoch University Sports Ground (Oval 1 - West)  
Round 9
18 Jan 20 12:30PM Balcatta   v   High Wycombe Jones Paskin Reserve (Jones Paskin Reserve)  
18 Jan 20 12:30PM Applecross   v   Swan Valley Bert Jeffrey Park  
18 Jan 20 12:30PM Swan Athletic Caversham   v   Wembley Districts Lilac Hill (Oval 3)  
18 Jan 20 12:30PM Murdoch University Melville   v   Bentley Murdoch University Sports Ground (Oval 1 - West)  
18 Jan 20 12:30PM Subiaco Marist   v   Kalamunda John Lucas Oval (Newman College Upper)  
Round 10
1 Feb 20 1:00PM, 8 Feb 20 1:00PM High Wycombe   v   Bentley Scott Reserve (Oval 1 - Turf)  
1 Feb 20 1:00PM, 8 Feb 20 1:00PM Swan Valley   v   Wembley Districts Swan Valley Sporting Club (Main Turf Oval)  
1 Feb 20 1:00PM, 8 Feb 20 1:00PM Subiaco Marist   v   Murdoch University Melville John Lucas Oval (Newman College Upper)  
1 Feb 20 1:00PM, 8 Feb 20 1:00PM Swan Athletic Caversham   v   Balcatta Lilac Hill (Oval 3)  
1 Feb 20 1:00PM, 8 Feb 20 1:00PM Kalamunda   v   Applecross Kostera Oval (Oval 1 - Turf)  
Round 11
15 Feb 20 1:00PM, 22 Feb 20 1:00PM Wembley Districts   v   High Wycombe Wembley Sports Park (Turf)  
15 Feb 20 1:00PM, 22 Feb 20 1:00PM Kalamunda   v   Swan Valley Kostera Oval (Oval 1 - Turf)  
15 Feb 20 1:00PM, 22 Feb 20 1:00PM Bentley   v   Subiaco Marist Wyong Park  
15 Feb 20 1:00PM, 22 Feb 20 1:00PM Balcatta   v   Murdoch University Melville Jones Paskin Reserve (Jones Paskin Reserve)  
15 Feb 20 1:00PM, 22 Feb 20 1:00PM Applecross   v   Swan Athletic Caversham Bert Jeffrey Park  
Round 12
29 Feb 20 12:30PM, 7 Mar 20 12:30PM Swan Athletic Caversham   v   Kalamunda Lilac Hill (Oval 3)  
29 Feb 20 1:00PM, 7 Mar 20 1:00PM High Wycombe   v   Swan Valley Scott Reserve (Oval 1 - Turf)  
29 Feb 20 1:00PM, 7 Mar 20 1:00PM Wembley Districts   v   Subiaco Marist Wembley Sports Park (Turf)  
29 Feb 20 1:00PM, 7 Mar 20 1:00PM Bentley   v   Balcatta Wyong Park  
29 Feb 20 1:00PM, 7 Mar 20 1:00PM Murdoch University Melville   v   Applecross Murdoch University Sports Ground (Oval 1 - West)  
Round 13
14 Mar 20 12:00PM High Wycombe   v   Applecross Scott Reserve (Oval 1 - Turf)  
14 Mar 20 12:00PM Swan Valley   v   Swan Athletic Caversham Swan Valley Sporting Club (Main Turf Oval)  
14 Mar 20 12:00PM Wembley Districts   v   Murdoch University Melville Wembley Sports Park (Turf)  
14 Mar 20 12:00PM Kalamunda   v   Bentley Kostera Oval (Oval 1 - Turf)  
14 Mar 20 12:00PM Subiaco Marist   v   Balcatta John Lucas Oval (Newman College Upper)  

Fixture Last updated: 3 Nov 19 12:57PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.